info@jiskravir.cz (+420) 704 656 111

VRCHY 2022, běh kolem Vírské přehrady je zpět

SPORTOVNÍ KLUB JISKRA VÍR

Plány vrátit se konečně na klasický kalendář akcí, které jsme pořádali před pandemií odstartovala v sobotu 28. 5. 2022 akce VRCHY 2022. Nový název akce skrývá tradiční trasy běhů, ale i řadu novinek. Byť byl už závěr května, tak nás zastihlo spíše aprílové počasí, které řádně vyzkoušelo naši organizační flexibilit

První novinkou byla online registrace a čipové měření všech vypsaných závodů.

Další novinkou bylo posunutí startu závodů na trati kolem Vírské přehrady na běžecky přívětivější čas od 10:30 hodin.

Na start 16. ročníku Běhu kolem Vírské přehrady 28 km se prezentovalo 31 závodníků (22 mužů a 9 žen). První mezi muži doběhl do cíle Michal Glier z Doubravníku v čase 1:50:08. Druhý byl Marek Páral ze Žďáru nad Sázavou se ztrátou 3:13 a na třetím místě doběhl Radomír Beneš v čase 1:55:39, který k nám přijel z Veverské Bítýšky. Ženám vládla Eliška Vlachová Hutová z Brna v čase 2:04:50. Druhou v cíli byla Zdeňka Komárková z Olešnice se ztrátou 9:42. Stupně vítězů na třetím místě doplnila Ludmila Vondrová z Dalečína s časem 2:19:20.

Na stejnou trať jako hlavní závod jsem nově zařadili 2 členné týmové štafety. Štafety jsou obecně stále oblíbenější a hned 1. ročník se na start postavilo 7 dvojic.

1. ročník Běhu kolem Vírské přehrady 2 x 14 km ovládl tým s názvem “Famílie Vodákovic” ve složení Martin Vodák a Michaela Vodáková z Lomnice s časem v cíli 2:03:57. Pro druhé místo si do cíle přiběhl tým “Morousové”, který na vítěze ztratil 5:31. Stupně vítězů doplnil tým “Tuleňátka” se ztrátou 10:44 na 1. místo. Štafetového závodu se zúčastnil i tým “Hrdáci” z Víru, který složili kluci Karel Řehoř a Michal Řehůřek.

Každý závodník, který dokončil závod nebo svůj úsek obdržel krásnou účastnickou medaili.

Chvíli po startu závodu kolem Vírské přehrady odstartoval běh pro příchozí, který má od letoška standard 5 km distance. Na startu si čipy vyzvedlo celkem 11 běžců (4 muži a 7 žen).

16. ročník Běhu přes přehradu 5 km vyhrál Tomáš Miloš Kratochvíl v čase 21:29 před svým bratrem Lukášem Jaroslavem Kratochvílem, který v cíli ztrácel 0:42. Třetí mezi muži byl Tomáš Svoboda s časem 22:38. Mezi ženami doběhla na 1. místě Renata Glierová v čase 22:28, druhou byla Světlana Petříková se ztrátou 2:14 a stupně vítězů doplnila na třetím místě Petra Burešová v čase 27:26.

Průběh celé akce jsme nově doplnili o dětský den a soutěž 4 členných týmů I. stupňů základních škol. Pozvali jsme děti ze 4 základních škol z obcí Rovečné, Štěpánov, Dalečín a Vír. Dětské týmy mezi sebou soutěžili v dovednostních disciplínách a v areálu bylo opravdu živo a veselo. Určitě tuto soutěž zopakujeme i příští rok.

Závěrem chceme poděkovat především obci Vír, která nám poskytla zázemí a finanční podporu. Poděkování patří také obcím Rovečné a Štěpánov, které nám poskytly drobné finanční dary na pořádanou soutěž I. stupňů základních škol.

Děkujeme také týmu pořadatelů, který se na přípravě a organizaci obnovené premiéry jarní akce podílel.