info@jiskravir.cz (+420) 704 656 111

VRCHY 2023 v krásném jarním počasí

SPORTOVNÍ KLUB JISKRA VÍR

Letošní rok běžeckých závodů ve Víru odstartoval v sobotu 27. 5. 2023 akcí VRCHY 2023. Tradičním trasám běhů, ale i řadě odzkoušených novinek z loňského roku letos přálo počasí.

Stejně jako na uplynulých akcích jsme využili online registrace závodníků a čipové měření všech vypsaných závodů.

I letos odstartovali závody na trati kolem Vírské přehrady v běžecky přívětivější čas a to v 10:30 hodin.

Na start 17. ročníku Běhu kolem Vírské přehrady 28 km se prezentovalo 42 závodníků (32 mužů a 10 žen). První mezi muži doběhl do cíle Jaromír Hradecký ze Skutče ve skvělém čase 1:43:59. Druhý byl držitel traťového rekordu Jan Janů, který běhá za Hvězdu Pardubice. V cíli měl na vítěze ztrátou 9:04. Na třetím místě doběhl loňský vítěz Michal Glier z Doubravníku v čase 1:53:43. Ženám stejně jako loni vládla Eliška Vlachová Hutová z Brna v čase 2:03:18. Druhou v cíli byla Eva Šimonovská z Veverské Bítýšky se ztrátou 9:30. Stupně vítězů na třetím místě doplnila, loni druhá, Zdeňka Komárková z Olešnice s časem 2:22:55.

Na stejnou trať jako hlavní závod se i letos vydaly 2 členné týmové štafety.

2. ročník Běhu kolem Vírské přehrady 2 x 14 km ovládl tým ve složení Karel Musil a Tomáš Kratochvíl z Hlubokého s časem v cíli 2:07:40. Pro druhé místo si do cíle přiběhl tým ve složení Jaroslav Kratochvíl a Lukáš Kratochvíl (otec a syn), který na vítěze ztratil 8:38. Stupně vítězů doplnil tým ve složení Josef Chodur a Pavla Chodurová se ztrátou 15:05 na 1. místo.

Každý závodník, který dokončil závod nebo svůj úsek obdržel krásnou účastnickou medaili.

Chvíli po startu závodu kolem Vírské přehrady odstartoval běh pro příchozí, který má standard 5 km distance. Na startu si čipy vyzvedlo celkem 9 běžců (3 muži a 6 žen).

17. ročník Běhu přes přehradu 5 km vyhrál Petr Janů v čase 20:41 před Tomášem Svobodou, který v cíli ztrácel 0:23 a skončil na 2. místě. Třetí mezi muži byl Karel Povolný s časem 22:34. Mezi ženami doběhla na 1. místě Petra Burešová z týmu 4Max fitness v čase 25:17, druhou byla Eva Bahníčková se ztrátou 2:14 a stupně vítězů doplnila na třetím místě domácí Monika Kostelecká v čase 30:04.

Průběh celé akce jsme stejně jako loni doplnili o dětský den a soutěž 4 členných týmů I. stupňů základních škol. Pozvali jsme děti ze 4 základních škol z obcí Rovečné, Štěpánov, Dalečín a Vír. Dětské týmy mezi sebou soutěžili v dovednostních disciplínách a v areálu bylo opravdu živo a veselo.

Závěrem chceme poděkovat především obci Vír, která nám poskytla zázemí a finanční podporu. Velké poděkování směřuje také k Údolí Svratky a.s., která nám pomohla s organizačním vybavením. Dále naší akci podpořily Kraj Vysočina, VZP a TS města a.s..

Děkujeme také týmu pořadatelů, který se na přípravě a organizaci jarní akce podílel.