info@jiskravir.cz (+420) 704 656 111

O nás

SPORTOVNÍ KLUB JISKRA VÍR

Jiskra Vír byla založena v roce 1953 a po celou dobu se nepřetržitě věnuje rozvoji sportovního a kulturního ducha v obci.

Je úžasné sledovat, kolik lidí je ve Víru schopno věnovat svůj volný čas a energii práci s mládeží a sportovním aktivitám všeobecně. Rozvíjet a udržovat sportovní tradice pod hlavičkou Jiskry Vír. Jen díky těmto nadšencům sport ve Víru stále žije, a pokud dokážeme i nadále spolupracovat a vytvářet vhodné klima, bude žít i v budoucnu.

Nová nastupující generace, za podpory zkušených členů, již úspěšně navázala na předchozí úspěchy a díky novým nápadům a inovacím dál posouvá sportovní život ve Víru. Silnou základnu rozšiřuje o mládež, která už nesedí u počítače, ale věnuje se s nadšením a za podpory rodičů pravidelnému sportování u nás v klubu. Naše stávající oddíly se nám daří rozšiřovat i o netradiční sporty, které se v našem údolí v posledních letech zabydlely.

Svoje sportovní zájmy naši členové mohou rozvíjet na kvalitním a udržovaném fotbalovém hřišti, antukovém tenisovém kurtu, na multifunkčním sportovním hřišti s umělým povrchem, workoutovém hřišti, na umělé horolezecké stěně, Via Ferratách a ve skalních terénech Víru a jeho okolí.

Vír je zasazen do nádherné krajiny a přímo tak vybízí i k dalšímu libovolnému sportu, ať už individuálnímu nebo kolektivnímu, ke kterému jsou v naší obci nebo okolní přírodě vytvořeny patřičné podmínky. Objevit krásu všech sportovních aktivit můžete u našeho partnera udolisportu.cz. Jsme nejaktivnější údolí České republiky.